Please choose your preferred language

English Afrikaans

TŁUSTA

Tłusta skórka jest dłużej odporna na pojawiające się oznaki starzenia, jednak nadmierna oleistość skóry może wpływać na jej zdrowie.

Wiele osób uważa, że ​​problemem jest ich tłusta skóra i „coś” należy z tym zrobić. Natomiast terapeuci często mają trudności z przekonaniem klienta, że ​​pozbycie się tejże tłustości skóry nie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Zdrowe mikroby na skórze zużywają nadmiar oleju, dlatego też te pożyteczne bakterie muszą być pielęgnowane. Prawdziwie tłusta skóra wykazuje nieznaczne zgrubienie z otwartymi porami. Makijaż nie trzyma się, a wągry, przebarwienia i zatory są bardzo powszechne przy tym rodzaju skóry.

 

STYL ŻYCIA

  • Zawsze utrzymuj kwaśny płaszcz – używaj produktów o zrównoważonym pH (pH 4,5)
  • Unikaj nadmiernego, mocnego oczyszczania skóry, ponieważ pozbawisz ją jej naturalnych barier; dlatego unikaj ostrych detergentów i produktów zawierających alkohol. Zaleca się stosowanie łagodnych produktów czyszczających oraz maseczek na bazie glinki, ponieważ doskonale oczyszczają i delikatnie złuszczają.
  • Upewnij się, że pijesz co najmniej 250 ml wody dziennie na każde 10 kg masy ciała – np. jeśli ważysz 60 kg, musisz wypić 1,5 litra dziennie
  • Niektóre rodzaje pigułek antykoncepcyjnych wykazują wysokie poziomy androgenów i warto rozważyć alternatywne tabletki na bazie estrogenu