Please choose your preferred language

English Afrikaans

SKÓRA STARZEJĄCA SIĘ

Chociaż starzenie się jest nieuniknione, możesz znacznie opóźnić początek tego procesu, podejmując rozsądne decyzje dotyczące stylu życia i stosując produkty, które optymalizują długoterminową kondycję Twojej skóry.

Klienci na ogół patrzą na ten proces dwojako – jako redukcja zmarszczek lub ujędrnienie skóry. Oba procesy są związane ze strukturą kolagenu i elastyny w skórze, a te struktury z kolei zależą od wielu czynników.

Zasada kciuka – jeśli twoja funkcja bariery jest osłabiona i twoja skóra jest w stanie zapalnym, szybkość starzenia się jest podwojona. Zwróć uwagę na optymalizację zdrowia skóry zanim podejmiesz próbę leczenia objawów.

 

STYL ŻYCIA

  • Staraj się zachować różnorodność drobnoustrojów – dotyczy to zarówno zdrowia jelit, jak i skóry. Jedz nieprzetworzaoną żywność, kiszonki takie jak kapusta kiszona lub ogórki. Spędzaj czas na łonie przyrody. W ogrodnictwie nie używaj toksycznych herbicydów i pestycydów. Spożywaj dobrej jakości probiotyki i aby zwalczac patogenne bakterie chorobotwórcze na Twojej skórze, zastosuj probiotyczny zabieg pielęgnacyjny, który zawiera żywe szczepy pożytecznych mikroorganizmów.
  • Spożywaj niezbędne kwasy tłuszczowe – 15 g oleju lnianego dziennie lub 600 mg długołańcuchowych kwasów tłuszczowych omega-3 (DHA i EPA)
  • Ogranicz radykalnie ekspozycję na słońce, chroń skórę przed pronieniami słonecznymi. Używaj kremów z filtrami. Stosowanie przeciwsłonecznych „chemicznych” blokerów i wystawianie skóry na działanie promieni UV, powoduje powstawanie wolnych rodników, a to niestety zwiększa tempo starzenia.
  • Utrzymuj stały poziom cukru we krwi, jedząc pełnowarościowe produkty
  • Sprawdź czy poziom żelaza i cynku mają zrównoważone wartości. Wiele suplementów nie zawiera żelaza, ponieważ wywołuje nudności, ale najczęściej uzupełnione są w cynk. Te dwa pierwiastki gorzej się wchłaniają i dlatego też często powoduje to niedobór żelaza, które jest niezbędne do syntezy kolagenu i elastyny