Please choose your preferred language

English Afrikaans

skincare-myths

Od zarania dziejów społeczeństwo tworzyło przekonanie na temat swoich doświadczeń i otaczającego je świata. Jednym z najczęstszych błędnych przekonań jest twierdzenie, że Ziemia jest płaska, spopularyzowane przez Towarzystwo Płaskiej Ziemi. Podczas gdy teoria ta została udowodniona jako błędna wieki temu, do dziś istnieją jej wyznawcy.

Istnieje wiele bezpodstawnych przekonań dotyczących wszystkich aspektów życia, w tym pielęgnacji skóry, na których skupimy się w tym artykule.

 

Oto kilka powszechnych błędnych przekonań i kryjących się za nimi prawdziwych faktów:

MIT 1: Sucha skóra i odwodniona skóra to to samo.

FAKT: Skórze suchej brakuje lipidów/olejków, natomiast skórze odwodnionej brakuje wody/nawilżenia. Skóra sucha ma zwykle małe pory, niewiele oleju na powierzchni, jest szorstka i nierówna w dotyku. Do jej pielęgnacji zaleca się stosowanie specjalnych produktów, takich jak kremy nawilżające i serum.

Z drugiej strony, skóra odwodniona sprawia wrażenie uczulonej, pojawiają się na niej drobne zmarszczki i przedwcześnie się starzeje. Problem ten można rozwiązać poprzez zwiększenie spożycia wody oraz stosowanie bogatych w kwas hialuronowy, nawilżających zabiegów pielęgnacyjnych. Bez względu na to, czy Twoja skóra jest sucha czy odwodniona, Twoje zabiegi pielęgnacyjne i dieta mają kluczowe znaczenie dla przywrócenia jej naturalnej równowagi.

ROZWIĄZANIE: Jeśli nie jesteś pewna, poszukaj profesjonalnej porady u eksperta w dziedzinie pielęgnacji skóry, aby określić problem, z jakim boryka się Twoja skóra. Znajomość typu skóry to pierwszy krok do ustalenia, jakie działania należy podjąć. Dobrym początkiem jest zastosowanie delikatnej linii, np. gamy Esse Sensitive, połączonej z zabiegami pielęgnacyjnymi dla skóry suchej i odwodnionej.

MIT 2: Dieta nie jest ważna, jeśli używam wysokiej jakości produktów do pielęgnacji skóry.

FAKT: Badania dowiodły, że holistyczne podejście przynosi korzyści zarówno Twojej skórze, jak i zdrowiu fizycznemu. Samo nakładanie kremu nawilżającego na twarz nie rozwiąże problemu pielęgnacji skóry. Zdrowa dieta i regularne ćwiczenia fizyczne w połączeniu z naturalną, probiotyczną pielęgnacją skóry stanowią kompleksową podstawę do utrzymania ogólnego stanu zdrowia, jak również zdrowej skóry.

ROZWIĄZANIE: Zdrowa dieta i regularne ćwiczenia fizyczne, w połączeniu z naturalnymi, probiotycznymi produktami do pielęgnacji skóry, stanowią kompleksową podstawę do utrzymania ogólnego stanu zdrowia, jak również zdrowego mikrobiomu skóry.

MIT 3:Trądzik jest spowodowany rzadkim oczyszczaniem skóry.

FAKT: Chociaż regularne oczyszczanie twarzy jest ważne, aby usuwać z niej zanieczyszczenia, martwe komórki naskórka, nadmiar sebum i cząsteczki brudu, przyczyna trądziku nie jest bezpośrednim skutkiem braku mycia twarzy. Cztery warunki, które są związane z rozwojem trądziku to: zatkane pory, gromadzenie się sebum, złe bakterie i stany zapalne.

ROZWIĄZANIE: Regularnie oczyszczaj skórę delikatnym, nie pieniącym się środkiem myjącym. Używaj delikatnych środków złuszczających, ale nie codziennie. Stosuj również probiotyki zarówno na skórę, jak i wewnętrznie, dla zdrowia jelit. Ważne jest, aby utrzymać mikroflorę skóry w stanie nienaruszonym, z idealną równowagą pH i zdrowymi mikrobami. Utrzymuj bakterie chorobotwórcze na dystans, przywracając różnorodność mikrobiomu na skórze.

MIT 4: Spirytus chirurgiczny/alkohol do nacierania pomoże na tłustą skórę i trądzik.

FAKT: Powszechnie wiadomo, że stosowanie produktów na bazie alkoholu na skórę ma działanie wysuszające, pozbawiające skórę ważnych naturalnych olejów, które służą jako bariera ochronna. Alkohol zabija mikroby na skórze, szkodząc twojemu mikrobiomowi i w rezultacie zaburzając funkcję bariery ochronnej. Może również powodować poważne podrażnienia.

ROZWIĄZANIE: Raczej zachowaj różnorodność mikrobiomu skóry, wspierając populacje probiotyków na skórze.  Oczyszczaj skórę delikatnymi i naturalnymi produktami, które są wolne od ostrych składników syntetycznych. Gama probiotycznych produktów do pielęgnacji skóry Esse stanowi alternatywę dla dostępnych na rynku, masowo produkowanych produktów syntetycznych, które współpracują z naturalnym mikrobiomem Twojej skóry.

MIT 5: Skóry wrażliwej nie da się wyleczyć i trzeba po prostu z nią żyć.

FAKT: Wrażliwość skóry stanowi przyczynę wielu problemów skórnych na całym świecie. W związku z tym, producenci kosmetyków do pielęgnacji skóry przeznaczają wiele pieniędzy i zasobów na opracowywanie produktów, które rozwiązują i kontrolują ten problem.

ROZWIĄZANIE: Esse opracowuje naturalne i skuteczne probiotyki do pielęgnacji skóry od prawie dwóch dekad. Naszymi obiektami testowymi są ludzie, a żaden z naszych produktów ani ich składników nie jest testowany na zwierzętach. Używamy składników, które normalizują skórę wrażliwą i reaktywną, poprawiając jej kondycję i przywracając naturalną równowagę mikrobiomu.