Please choose your preferred language

English Afrikaans

 

Picie dużej ilości wody jest kluczowym czynnikiem w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania naszego ciała i narządów, a nawodniona skóra jest równie ważna dla zdrowej cery. Oto 5 kluczowych korzyści związanych z nawilżoną skórą:

1. Poprawa elastyczności skóry – Elastyczność skóry to zdolność skóry do rozciągania się i powracania do pierwotnego kształtu. Utrata elastyczności skóry powoduje, że wygląda ona na zwiotczałą, pomarszczoną lub skórzastą.
2. Zmniejszona widoczność zmarszczek – lepsze nawilżenie skóry sprawia, że jej komórki są napięte, a zmarszczki wygładzone – efekt ten można osiągnąć w krótkim czasie dzięki dobrym składnikom pielęgnacyjnym.
3. Zrównoważone natłuszczenie – skóra odwodniona może być tłusta.  Twoja skóra ma zdolność do wykrywania poziomu nawilżenia, a brak wilgoci jest sygnałem dla gruczołów łojowych do produkcji olejków. Ten mechanizm sprzężenia zwrotnego można regulować poprzez zwiększenie nawilżenia.
4. Lepsza ochrona skóry – zdrowa, nawilżona skóra jest lepiej przygotowana do obrony przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi. Dzięki dodatkowi antyoksydantów walka z wolnymi rodnikami staje się jeszcze łatwiejsza.
5. Lepsza funkcja detoksu – zdrowe komórki skóry mają zdolność do wypłukiwania toksyn i produktów ubocznych przemiany materii, które powodują matowienie skóry. Zdolność skóry do detoksykacji jest uzależniona od jej skutecznego nawilżenia.