Please choose your preferred language

English Afrikaans
Nasza nowa gama Clarifying prezentuje ewolucyjne podejście do problemu trądziku, który dotyka ponad 80% nastolatków i około 4% dorosłych. Oczywiste jest, że trądzik jest współczesną przypadłością, której skutki są bardziej odczuwalne tam, gdzie styl życia odbiega od życia naszych przodków, czyli w zgodzie z naturą.
Badania prowadzone w społecznościach na całym świecie wykazały, że ci, którzy żyją w stylu zgodnym z naturą, ascetycznie nie cierpią z powodu trądziku, jak my. Od Katava w Papui Nowej Gwinei do ludu Aché we wschodnim Peru, badania wykazały, że dla tych, którzy zachowali naturalny lub „dziki” styl życia, trądzik w zasadzie nie istnieje.
Esse wykorzystuje moc biotechnologii, aby naśladować warunki, do których ewoluowała nasza skóra. Nie wszyscy możemy ponownie stać się łowcami-zbieraczami, ale możemy wykorzystać nowe badania, aby lepiej zrozumieć, jak wygląda zdrowa, wolna od trądziku skóra na poziomie mikrobiologicznym. Możemy wykorzystać tę wiedzę, aby stworzyć produkty, które przywrócą naszemu organizmowi pierwotny stan skóry.
Nowa linia Clarifying skupia się na 3 głównych składnikach:
– Zbiór 4 szczepów żywych probiotyków, które ograniczają przerost bakterii i stan zapalny, jednocześnie przywracając prawidłowy mikrobiom skóry;
– Prowitamina D, która reguluje odpowiedź immunologiczną i poprawia funkcjonowanie bariery ochronnej; oraz
– Bakuchiol, który działa jak zamiennik retinoidów, ale bez nieprzyjemnych skutków ubocznych.
Gama obejmuje 4 produkty, przeznaczone zarówno do codziennego stosowania, jak i do stosowania w przypadku zaostrzenia objawów, które wymagają bardziej intensywnej pielęgnacji.
Clarifying Cleanser – preparat oczyszczający
Delikatnie odtruwający, niepieniący się i nieinwazyjny preparat oczyszczający z węglem drzewnym, który łagodzi podrażnienia dzięki ekstraktom z probiotyków.
Zawiera 2% kwas salicylowy, który delikatnie złuszcza naskórek i przywraca równowagę pH skóry.
Clarifying Oil – olej oczyszczający
Bohater tejże linii. Lekki, łatwo wchłaniający się olejek do twarzy, który wspomaga wydzielanie sebum i zmniejsza jego produkcję.
Synergiczna mieszanka żywych probiotyków stymuluje mikrobiom, a prowitamina D pomaga wzmocnić istotny składnik zdrowej skóry.
Clarifying Serum – Serum oczyszczające
Suplement diety zawierający 2% kwas salicylowy, który pomaga utrzymać pory w czystości oraz Niacynamid, który łagodzi stany zapalne. Ekstrakty probiotyczne i prebiotyki wzmacniają funkcję bariery ochronnej skóry.
Aby uzyskać najlepsze rezultaty, produkt ten musi być stosowany w połączeniu z olejkiem oczyszczającym i nakładany po jego użyciu w celu lepszego wchłaniania.
Oczyszczająca kuracja punktowa
Ukierunkowana kuracja punktowa, zawierająca kwas salicylowy, bakuchiol i niacynamid, zapewnia ulgę w przypadku przebarwień i stanów zapalnych.
Może być stosowana tylko na małych obszarach skóry.
Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że w gamie brakuje kremu nawilżającego, ale w tym przypadku mamy do czynienia z przemyślaną konstrukcją produktu. Produkty nawilżające zawierają zarówno składniki na bazie oleju, jak i wody. Rozdzieliliśmy składniki olejowe i wodne na dwa produkty – olejek oczyszczający i serum oczyszczające. Razem pełnią one te same funkcje, które pełni krem nawilżający… a nawet więcej:
Ponieważ olej i woda nie mieszają się ze sobą w naturalny sposób, produkty nawilżające muszą zawierać emulgatory, które pomagają połączyć oba składniki, tworząc krem. Emulgatory, choć ogólnie dobrze tolerowane, mogą być szkodliwe, jeśli skóra jest w złym stanie. Wykluczenie ich z naszej gamy produktów do pielęgnacji skóry trądzikowej zmniejsza szanse na wywołanie niepożądanego stanu zapalnego.
Oddzielenie kremu nawilżającego od serum pozwala również na pewną personalizację w stosowaniu pozostałych produktów. Ponieważ olejek i serum to dwa produkty, możesz dostosowywać ich ilość w swojej pielęgnacji rutynowej. Dzięki temu kombinacja produktów jest uniwersalna – można ją dostosować do potrzeb skóry, nawet jeśli pogoda zmienia się w zależności od pory roku lub regionu.
Wreszcie, duet produktów Olejek i Serum to coś więcej niż zwykły krem nawilżający. Oddzielenie ich od siebie dało nam swobodę formułowania, dzięki czemu każdy z nich może przynieść wiele korzyści. Dla przykładu, żywe probiotyki zawarte w Clarifying Oil nie byłyby stabilne w obecności wody, ale ponieważ Serum na bazie wody jest oddzielnym produktem, Olej może dostarczać korzyści probiotycznych.