Please choose your preferred language

English Afrikaans

whats in a drop

Co zawiera kropla  ESSE ?

Asortyment probiotycznych produktów do pielęgnacji skóry Esse obejmuje szereg starannie dobranych naturalnych składników, które mają pozytywny wpływ na poprawę funkcji bariery ochronnej skóry, jej nawilżenie i efekty starzenia się, a także szereg innych korzyści.  Ale co dokładnie zawiera kropla Esse?

Każdy produkt  ESSE został opracowany z myślą o konkretnym problemie skóry, dlatego nie ma dwóch takich samych produktów. Jednak oprócz specjalnie dostosowanych składników każdego produktu, we wszystkich produktach Esse znajdują się dwa składniki. To są probiotyki i prebiotyki. Stanowią fundament, na którym powstają produkty Esse, oraz to, co odróżnia Esse od innych marek do pielęgnacji skóry.

Definicja pre-i probiotyków

Prebiotyki i probiotyki mają związek symbiotyczny. Probiotyki to żywe mikroorganizmy (bakterie), których spożycie lub nałożenie na skórę ma udowodnione korzyści zdrowotne. Te żywe organizmy pomagają przywrócić naturalną równowagę ciała i skóry, dlatego znajdują się w produktach spożywczych, takich jak jogurt oraz produktach do pielęgnacji skóry, takich jak  Esse. Mówiąc najprościej, prebiotyki są pożywieniem dla probiotyków, które żywią się prebiotykami, aby zachować aktywność i działać z optymalną wydajnością.

Wewnętrznie bakterie te nazywane są zbiorczo florą jelitową lub mikrobiomem jelit. Spożywanie zrównoważonych ilości zarówno prebiotyków, jak i probiotyków utrzymuje zdrowe jelita, zapobiegając zaburzeniom równowagi bakteryjnej, powstrzymując patogeny dzięki ich ochronnym funkcjom.

Zewnętrznie produkty do pielęgnacji skóry zawierające probiotyki – żywe lub inaktywowane – zapewniają skórze mechanizm obronny składający się z pożytecznych drobnoustrojów, które zwiększają ich populację na powierzchni skóry, zapobiegając w ten sposób osiedlaniu się patogenów (lub złych drobnoustrojów).

Ci mali „bakteryjni wojownicy” są istotną częścią naskórka, a bez nich jesteś narażony na wiele potencjalnych zarazków i bakterii chorobotwórczych, które mogą prowadzić do negatywnych reakcji skórnych, a nawet chorób.

Aby zapewnić skórze naturalne zabiegi, które nie powodują podrażnień ani nie pozbawiają skóry jej naturalnych funkcji barierowych, używamy wyłącznie zatwierdzonych i certyfikowanych składników organicznych, dzięki czemu nasi klienci mogą być pewni, że nie są narażeni na szkodliwe lub toksyczne środki chemiczne. Naturalne składniki roślinne stanowią dużą część używanych przez nas składników, z których każdy ma swoje unikalne właściwości pielęgnacyjne i naturalne zapachy. Te składniki zostały wybrane ze względu na ich specyficzne korzyści dla skóry. 

Firma Esse stara się znaleźć rozwiązanie na każdy problem, który dotyka skórę w obecnym czasie, niezależnie czy mamy do czynienia z trądzikiem, starzejącą się skórą, jej nadmierną wrażliwością, pigmentacją, suchością i tłustą skórą. Każdemu z tych problemów został dedykowany produkt ESSE.

Tak więc, aby odpowiedzieć na pytanie „Co zawarte jest w kropli ESSE ?” musimy   wymienić miliony probiotyków i dobroczynnych składników, które służą do leczenia Twoich szczególnych problemów ze skórą, bez ostrych substancji zawartych w wielu zwykłych produktach do pielęgnacji skóry i kosmetykach. Chociaż mogą one przynieść krótkoterminowe korzyści i rezultaty, nauka dostarcza rzetelnych dowodów na to, że naturalne produkty są znacznie zdrowsze dla organizmu, co zapobiega możliwości wystąpienia reakcji alergicznej lub ciężkiego stanu, który jest wywoływany przez szorstkie syntetyki.

Podsumowując, mała kropla ESSE ma do pokonania długą drogę!